Mazkur uchrashuvda NC CAREER kompaniyasi direktori Eunchay Noh, Korea tili bo’yicha maslahatchi Sunok Ko, O‘zbekistondagi mahalliy maslahatchi Myongsoo Lee ishtirok etishdi. Toshkent kimyo-texnologiya instituti tomonidan esa Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig'i Babaxanova Zebo Abdullayevna, Xalqaro hamkorlik va protokol bo‘limi boshlig‘i Saidaxmadov Saidumarxon, Karyera markazi rahbari Abdurahmon Mirkomilov hamda talaba-yoshlar qatnashdi.
Uchrashuvning asosiy maqsadi:
-xalqaro talantlarni aniqlash va ularga professional ko‘nikmalarni rivojlantirish bo‘yicha treninglar o‘tkazish;
-NC CAREER dasturi doirasida mehnat imkoniyatlarini kengaytirish;
-Janubiy Koreyada o‘qiyotgan va ishlayotgan tabiiy va muhandislik sohalari bitiruvchilari bilan tajriba almashish;
-Janubiy Koreyada ishlashni maqsad qilgan o‘zbekistonlik talabalarga yo‘naltirilgan kasbiy maslahat va qo‘llab-quvvatlash xizmatlarini ko‘rsatish.
Tadbir davomida soha bo‘yicha mutaxassislar talabalar savollariga atroflicha javoblar berib, mehnat bozoridagi imkoniyatlar, kasbiy o‘sish strategiyalari va Janubiy Koreada ishlash uchun zarur bo‘lgan ko‘nikmalar bo‘yicha muhim tavsiyalar taqdim etdilar.
Uchrashuv nihoyasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti va NC CAREER kompaniyasi o‘rtasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qiluvchi Memorandumlar imzolandi.
Ushbu hamkorlik kelgusida O‘zbekistonlik talabalarning xalqaro maydondagi faolligini oshirish va yangi imkoniyatlar yaratishda muhim qadam bo‘lib xizmat qilishi kutilmoqda.
Bu kabi tadbirlar talabalarning nafaqat nazariy bilimlarini amaliyotda sinash, balki ularga global mehnat bozoriga yo‘l ochishda mustahkam poydevor yaratadi.

On November 18, 2024, a delegation from the South Korean company NC CAREER visited the Tashkent Institute of Chemical Technology. An important meeting was organized as part of the visit to develop bilateral cooperation relations.
The meeting was attended by the Director of the NC CAREER company Eunchay Noh, Korean language consultant Sunok Ko, and local consultant in Uzbekistan Myongsoo Lee. On behalf of the Tashkent Institute of Chemical Technology, the Head of the Internationalization and Transformation Department Babakhanova Zebo Abdullayevna, Head of the International Cooperation and Protocol Department Saidakhmadov Saidumarkhon, Head of the Career Center Abdurakhmon Mirkomilov, and students and young people.
The main objectives of the meeting were:
-identifying international talents and providing them with training to develop professional skills;
-expanding employment opportunities within the framework of the NC CAREER program;
-Exchanging experience with graduates of natural and engineering fields studying and working in South Korea;
-Provide career counseling and support services aimed at Uzbek students who aim to work in South Korea.
During the event, industry experts provided detailed answers to students' questions and provided important recommendations on labor market opportunities, career growth strategies, and skills needed to work in South Korea.
At the end of the meeting, Memorandums were signed between the Tashkent Institute of Chemical Technology and the NC CAREER company, which serve to strengthen mutually beneficial cooperation.
This cooperation is expected to serve as an important step in increasing the activity of Uzbek students in the international arena and creating new opportunities.
Such events will not only test students' theoretical knowledge in practice, but also create a solid foundation for them to enter the global labor market.