Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakultetida 1-bosqich talabalari uchun "1-kurs maktabi" hamda "Tanishtiruv haftaligi" tadbirlari davom etmoqda.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakultetida 1-bosqich talabalari uchun "1-kurs maktabi" hamda "Tanishtiruv haftaligi" tadbirlari davom etmoqda.
Bugungi mashg'ulotlarda Akademik faoliyatni boshqarish bo'lim boshlig'i J.S.Qayumov hamda "Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi professor oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Dars davomida Akademik faoliyatni boshqarish bo'lim boshligʻi J.S.Qayumov talabalarga O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31-dekabrdagi 824-sonli qarori 2017-yil 20-iyundagi 393-sonli qarori hamda 2025 yil 10-martdagi 149-sonli qarori bilan to'liq tanishtirib o'tdi. Suhbat davomida talabalar hemis tizimi hamda o'quv jarayonlari yuzasidan o'zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

Продолжаются мероприятия «Школа 1-го курса» и «Неделя знакомства» для студентов 1-го курса химико-технологического факультета Ташкентского химико-технологического института.
Сегодня на занятиях присутствовали заведующий кафедрой академического менеджмента Ж.С. Каюмов и профессорско-преподавательский состав кафедры «Химическая технология неорганических веществ».
В ходе занятия заведующий кафедрой академического менеджмента Ж.С. Каюмов подробно ознакомил студентов с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 824 от 31 декабря 2020 года, Постановлением № 393 от 20 июня 2017 года и Постановлением № 149 от 10 марта 2025 года. В ходе беседы студенты получили подробные ответы на интересующие их вопросы о системе HEMIS и учебном процессе.