Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakultetida 1-bosqich talabalari uchun "1-kurs maktabi" hamda "Tanishtiruv haftaligi" tadbirlari davom etmoqda.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakultetida 1-bosqich talabalari uchun "1-kurs maktabi" hamda "Tanishtiruv haftaligi" tadbirlari davom etmoqda.
Bugungi mashg'ulotlarda Akademik faoliyatni boshqarish bo'lim boshlig'i J.S.Qayumov hamda "Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi professor oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Dars davomida Akademik faoliyatni boshqarish bo'lim boshligʻi J.S.Qayumov talabalarga O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31-dekabrdagi 824-sonli qarori 2017-yil 20-iyundagi 393-sonli qarori hamda 2025 yil 10-martdagi 149-sonli qarori bilan to'liq tanishtirib o'tdi. Suhbat davomida talabalar hemis tizimi hamda o'quv jarayonlari yuzasidan o'zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

The "1st Year School" and "Introduction Week" events for 1st year students of the Faculty of Chemical Engineering of the Tashkent Institute of Chemical Technology are continuing.
Today's classes were attended by the Head of the Department of Academic Management J.S. Kayumov and professors and teachers of the Department of "Chemical Technology of Inorganic Substances".
During the lesson, the Head of the Department of Academic Management J.S. Kayumov fully introduced the students to the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 824 dated December 31, 2020, Resolution No. 393 dated June 20, 2017, and Resolution No. 149 dated March 10, 2025. During the conversation, the students received detailed answers to their questions about the HEMIS system and educational processes.