Toshkent kimyo-texnologiya institutida o’quv-uslubiy Kengashning navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2025-yilning 8-may sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida o’quv-uslubiy Kengashning navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Unda Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich boshchiligida o’quv-uslubiy kengash a'zolari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda 2025/2026-o'quv yilida oliy ta'lim muassasalari yuqori kurslarida o'qitiladigan fanlaming o'quv dastur (sillabus)larini TOP-300 talikka kirgan xorijiy OTMlarining ta'lim dasturlari asosida ishlab chiqish, Institut bitiruvchilarining yakuniy davlat attestatsiyasini korxonada tashkil etilishi, korxonalar (tashkilotlar) bilan hamkorlik shartnomasini har yili imzolanishi, 2025/2026-o'quv yili uchun Masofaviy ta'limni boshqarish tizimi(LMs platformasi) hamda turli masalalar muhokama etildi.

the next meeting of the Academic and Methodological Council was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
On May 8, 2025, the next meeting of the Academic and Methodological Council was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
It was attended by members of the Academic and Methodological Council, headed by the Vice-Rector for Academic Affairs, Safarov Toyir Tursunovich.
The meeting discussed the development of curricula (syllabuses) of subjects taught in the senior courses of higher educational institutions in the 2025/2026 academic year based on the educational programs of foreign universities included in the TOP-300, the organization of the final state certification of graduates of the Institute at the enterprise, the annual signing of cooperation agreements with enterprises (organizations), the Distance Education Management System (LMs platform) for the 2025/2026 academic year, and various issues.