Toshkent kimyo-texnologiya institutida o’quv-uslubiy Kengashning navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2025-yilning 8-may sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida o’quv-uslubiy Kengashning navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Unda Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich boshchiligida o’quv-uslubiy kengash a'zolari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda 2025/2026-o'quv yilida oliy ta'lim muassasalari yuqori kurslarida o'qitiladigan fanlaming o'quv dastur (sillabus)larini TOP-300 talikka kirgan xorijiy OTMlarining ta'lim dasturlari asosida ishlab chiqish, Institut bitiruvchilarining yakuniy davlat attestatsiyasini korxonada tashkil etilishi, korxonalar (tashkilotlar) bilan hamkorlik shartnomasini har yili imzolanishi, 2025/2026-o'quv yili uchun Masofaviy ta'limni boshqarish tizimi(LMs platformasi) hamda turli masalalar muhokama etildi.

в Ташкентском химико-технологическом институте состоялось очередное заседание УМС.
В нем приняли участие члены УМС во главе с проректором по учебной работе Сафаровым Тоиром Турсуновичем.
На заседании обсуждались вопросы разработки учебных планов (силлабусов) дисциплин, преподаваемых на старших курсах высших учебных заведений в 2025/2026 учебном году на основе образовательных программ зарубежных вузов, входящих в ТОП-300, организации итоговой государственной аттестации выпускников института на предприятии, ежегодного подписания договоров о сотрудничестве с предприятиями (организациями), Системы управления дистанционным образованием (СДО) на 2025/2026 учебный год и другие вопросы.