Joriy yilning 4-may sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi kunduzgi va sirtqi ta'lim shaklida o'qiyotgan talaba-yoshlar hamda rektor uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, Talabalarni turar joy bilan ta'minlash ishlarini muvofiqlashtirish bo'lim boshlig'i Jo'raqulov Zokir Nomozovich, Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekani Yusupova Lola Azimovna, dekan o'rinbosarlari, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Prezidentimiz tashabbusi bilan mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga ko'tarilganligi, yoshlarning o'z iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotganligi taʼkidlandi. Shuningdek ishtirok etgan talaba-yoshlar o'zlarining qiziqtirgan savollariga hamda murojaatlariga atroflicha javob oldilar.

В Ташкентском химико-технологическом институте состоялась встреча ректора со студентами-молодежью.
4 мая текущего года состоялась встреча студентов и ректора Ташкентского химико-технологического института, изучающих химическую технологию топлива и органических соединений в форме дневной и заочной формы обучения.
В нем выступили ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич, первый проректор по делам молодежи и духовно-воспитательной работе Бобораджабов Бахадир Насриддинович, начальник отдела координации работы по обеспечению жильем студентов Жоракулов Закир Номозович, Якилг Юсупова Лола. В мероприятии приняли участие декан факультета химической технологии органических соединений Азимовна, заместители декана, преподаватели и студенты.
На встрече было отмечено, что по инициативе Президента государственная политика в отношении молодежи в нашей стране поднята на более высокий уровень, создаются широкие возможности для раскрытия молодыми людьми своих талантов и потенциала. Также студенты-участники получили подробные ответы на свои вопросы и обращения.