Joriy yilning 4-may sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi kunduzgi va sirtqi ta'lim shaklida o'qiyotgan talaba-yoshlar hamda rektor uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, Talabalarni turar joy bilan ta'minlash ishlarini muvofiqlashtirish bo'lim boshlig'i Jo'raqulov Zokir Nomozovich, Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekani Yusupova Lola Azimovna, dekan o'rinbosarlari, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Prezidentimiz tashabbusi bilan mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga ko'tarilganligi, yoshlarning o'z iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotganligi taʼkidlandi. Shuningdek ishtirok etgan talaba-yoshlar o'zlarining qiziqtirgan savollariga hamda murojaatlariga atroflicha javob oldilar.

On May 4 of this year, the meeting of the students and the rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology, studying the chemical technology of fuel and organic compounds in the form of full-time and part-time education, was held.
In it, the rector of our institute Usmanov Botir Shukurillaevich, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich, the head of the department for coordinating the work of providing students with accommodation Zhorakulov Zakir Nomozovich, Yaqilg Yusupova Lola Azimovna, dean of the faculty of chemical technology of organic compounds, deputy deans, tutors and students took part.
At the meeting, it was noted that with the initiative of the President, the state policy regarding youth in our country has been raised to a higher level, and wide opportunities are being created for young people to reveal their talents and potential. Also, the participating students received detailed answers to their questions and appeals.