2024-yilning 24-may kuni "Toshkent bitiruvchi va talaba-yoshlar" loyihasi doirasida Poytaxt oliy taʻlim muassasalari QVZ jamoalari oʻrtasida “Turkiston” sanʻat saroyining yozgi amfiteatrida “Quvnoqalar va zukkolar” koʻrik-tanlovining “Toshkent shahar hokimi kubogi” uchun ajoyib bellashuvi boʻlib oʻtdi.
Bellashuvda Toshkent kimyo-texnologiya institutining “Atom”, Toshkent tibbiyot akademiyasining “Adrenalin”, Toshkent davlat agrar universitetining “Yangi yulduzlar”, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining “Bolalar” hamda Toshkent davlat yuridik universitetining “Yuristlar” jamoalari ishtirok etadilar.
Quvnoqlar va zukkolar ko'rik tanlovining "Toshkent shahar hokimi kubogi" uchun bo'lib o'tgan bellashuvda Toshkent kimyo-texnologiya institutining "ATOM" jamoasini qo'llab-quvvatlash maqsadida Yoshlar masalalari va ma'anaviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov boshchiligidagi institut jamoasi va talaba-yoshlari ko'rik tanlovga tashrif buyurdilar.
“Quvnoqalar va zukkolar” koʻrik-tanlovining “Toshkent shahar hokimi kubogi” bellashuvida Toshkent kimyo-texnologiya institutining "ATOM" jamoasi faxrli 3-o'rinni qo'lga kiritib, Toshkent shahar hokimligining esdalik sovg'alari sohibi bo'ldilar.

"Tashkent Mayor's Cup" was held at the summer amphitheater of the Turkestan Art Palace.
On May 24, 2024, within the framework of the "Tashkent graduate and student-youth" project, an excellent competition for the "Tashkent Mayor's Cup" of the "Merry and Smart" pageant was held between the teams of the higher education institutions of the capital in the summer amphitheater of the "Turkistan" Palace of Arts. .
The teams "Atom" of the Tashkent Institute of Chemical Technology, "Adrenaline" of the Tashkent Medical Academy, "New Stars" of the Tashkent State Agrarian University, "Bolas" of the Uzbekistan State University of World Languages ​​and "Lawyers" of the Tashkent State Law University will participate in the competition.
In order to support the "ATOM" team of the Tashkent Institute of Chemical Technology in the competition for the "Tashkent Mayor's Cup" of the fun and smart competition, Youth issues and traditional educational work The team and students of the institute headed by the first vice-rector B.N. Boborajabov visited the competition.
In the "Tashkent Mayor's Cup" competition of the "Merry and Smart" pageant, the "ATOM" team of the Tashkent Institute of Chemical Technology won the proud 3rd place and became the owners of the souvenirs of the Tashkent city administration.