Tyutorlar uchun navbatdagi malaka oshirish kursi bo'lib o'tdi.
Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli buyrug‘i asosida oliy ta'lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan tyutorlar uchun maxsus malaka oshirish kurslari tashkil etib kelinyapti. Mazkur kurslar 2025-yil uchun Talaba va o‘qituvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan reja asosida amalga oshirilmoqda.
Qayd etilganidek, ushbu kurslarda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori B.N.Boborajabov respublikadagi oliy ta'lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan tyutorlarga onlayn shaklda navbatdagi 6 soatlik ma'ruza dars mashg'uloti bo'lib o'tdi.
Ushbu kurslar tyutorlarning kasbiy malakasini oshirish, ta’lim va tarbiyaning uyg'unligi hamda talabalarning ijtimoiy faolligini oshirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatli hisoblanadi.

Проведен очередной курс повышения квалификации для преподавателей.
На основании соответствующего приказа Министерства высшего образования, науки и инноваций организуются специальные курсы повышения квалификации для преподавателей, работающих в высших учебных заведениях. Данные курсы реализуются Центром повышения социальной активности студентов и преподавателей на 2025 год согласно плану.
Как было отмечено, в ходе данных курсов первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Ташкентского химико-технологического института Б.Н. Бобораджабов провел очередной 6-часовой онлайн-лекторий для преподавателей, работающих в высших учебных заведениях республики.
Занятия проводились Б.Н. Бобораджабовым на основе современных подходов. В ходе занятий эффективно использовались инновационные методы и технологии на основе опыта Ташкентского химико-технологического института.
Данные курсы важны, поскольку служат повышению профессионального мастерства преподавателей, гармонизации образования и воспитания, повышению социальной активности студентов.