Uch avlod uchrashuvi bir piyola choy ustida
2024-yilning 25-may sanasida Toshkent Politexnika institutining Kimyo-texnologiya fakultetini 1969-1974-yillarda ta'lim olib, oliygohni bitirganiga 50 yil bo'lgan ustozlar, professor-o'qituvchilar, rahbar xodimlar va talaba-yoshlar ishtirokida anjuman bo'lib o'tdi. Shuningdek, tadbirda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Iqtisodiy va tashkiliy masalalar bo’yicha prorektor Qodirov Bobiromon Bekmurodovich ham ishtirok etdi.
Dastavval tadbirni institutimiz rektori B.Sh.Usmonov kirish so'zi bilan ochib berdi. Uchrashuvda faxriy professor-o‘qituvchilari yosh avlodga kerakli, tavsiya va maslahatlarini ulashdilar, shuningdek hozirda nafaqaga chiqqan faxriylarning tajribasi, o‘git va maslahatlari yoshlar uchun ibrat maktabi ekanligini ta’kidladilar.

Встреча трех поколений за чашкой чая
25 мая 2024 года состоится конференция с участием преподавателей, профессоров, руководящего состава и студентов, обучавшихся на химико-технологическом факультете Ташкентского политехнического института в 1969-1974 годах и окончивших его 50 лет назад. В мероприятии также приняли участие ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по экономическим и организационным вопросам Кадыров Бобиромон Бекмуродович.
Сначала мероприятие открыл ректор нашего института Б.Ш.Усманов. На встрече ветераны-профессора и преподаватели поделились своими рекомендациями и советами подрастающему поколению, а также отметили, что опыт, обучение и советы ветеранов-пенсионеров являются образцовой школой для молодежи.