Xorijiy ekspert Frenk Noyman va Pedro Martins tomonidan o’tkazilayotgan o'quv seminari bo’lib o’tdi.
Germaniyaning Deuthsche Gesellsshaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH tashkiloti bilan 2022-yil 28-iyun kuni imzolangan Anglashuv Memorandumida ko‘zda tutilgan vazifalardan kelib chiqib “MEd – professional ta’lim magistri” aralash ta’lim shakli o’quv dasturini ishlab chiqish doirasida 2024-yil 8-13 yanvar kunlari ICON instituti tomonidan xorijiy ekspert Frenk Noyman va Pedro Martins tomonidan o’tkazilayotgan o'quv seminari bo’lib o’tdi.
Ushbu o'quv seminarida Toshkent kimyo-texnologiya instituti, Qirg'iziston davlat texnika universiteti, Qirg'iziston milliy agrar universiteti faol ishtirok etdilar.
Jumladan, Toshkent kimyo-texnologiya instituti tomonidan Aripova G.Sh. va Xabibullayev R, Boboyev A.Rejabov S, Tadjibayeva M, Kozimjonova A. lar faol qatnashib, xalqaro darajadagi sertifikatga ega bo’ldilar.

В рамках разработки учебной программы смешанного образования «MEd – Магистр профессионального образования» на основе задач, предусмотренных Меморандумом о взаимопонимании, подписанным 28 июня 2022 года с немецкой организацией Deuthsche Gesellschaft Fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH On 8-13 января 2024 года институтом ICON прошел обучающий семинар, который провели зарубежные эксперты Франк Нойманн и Педро Мартинс.
Ташкентский химико-технологический институт, Кыргызский государственный технический университет, Кыргызский национальный аграрный университет приняли активное участие в данном образовательном семинаре.
В частности, Арипова Г.Ш.Ташкентского химико-технологического института. и Хабибулаев Р., Бобоев А., Режабов С., Таджибаева М., Козимжонова А. активно участвовали и получили международный сертификат.