Xotin-qizlar maslahat kengashi faoliyatiga o'rganildi
Oliy ta'lim, fan van innovatsiyalar vazirining 2024-yil 20-avgustdagi 316-sonli buyrug'i ijrosini ta'minlash, oliy ta'lim muassasalaridagi Xotin-qizlar masalalari bo'yicha maslahat kengashi raislari faoliyatni hamda ularga yaratilayotgan sharoitlarni o'rganish maqsadida joylarda ishchi guruhlar tomonidan o'rganish ishlari olib borildi.
Jumladan, joriy yilning 1-2 noyabr kunlari Oliy ta'lim, fan van innovatsiyalar vazirligi mas'ul hodimi D.Solixo'jayeva boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan tahliliy o'rganishlar olib borildi.
Tashrif davomida xotin-qizlar faoliyati, muvaffaqiyatlarini yanada rivojlantirish yo'nalishlari muhokama qilindi. Undan tashqari universitetdagi Xotin-qizlar bilan muloqot olib borildi, o'zaro tajriba almashildi.
Ma'lumot uchun: ushbu ishchi guruhda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi Gulnora Aripova ham bor edi.

Обеспечить выполнение приказа Министра высшего образования, науки и инноваций № 316 от 20 августа 2024 года в целях изучения деятельности председателей Консультативного совета по вопросам женщин и девочек в высших учебных заведениях и в созданных для них условиях полевые исследования проводились рабочими группами.
В частности, 1-2 ноября текущего года аналитические исследования были проведены рабочей группой, которую возглавила сотрудница Министерства высшего образования, науки и инноваций Д.Солиходжаева.
В ходе визита были обсуждены направления дальнейшего развития женской деятельности и успехов. Кроме того, в университете состоялся диалог с женщинами и девушками, состоялся обмен взаимным опытом.
Для справки: в состав рабочей группы вошла Гульнара Арипова, советник ректора по делам женщин Ташкентского химико-технологического института.