Yakuniy nazorat haftasi oldidan muhim yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 2-dekabrdagi 452-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash, shuningdek, Toshkent kimyo-texnologiya institutida ta’lim sifatini oshirish, korrupsiyaviy holatlarning oldini olish hamda talabalar bilimini baholashda ochiq-oshkoralik va shaffoflikni ta’minlash maqsadida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Institut rektorining 2025-yil 15-dekabrdagi 458-sonli buyrug‘i asosida shakllantirilgan Ishchi guruhi tomonidan “Toshkent kimyo-texnologiya institutida yakuniy nazorat turini tashkil etish va o‘tkazishning tashkiliy chora-tadbirlari” yuzasidan, yakuniy nazorat haftasi boshlanishi oldidan 2026-yil 10-yanvar kuni dastlabki yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilish davomida:
— yakuniy nazoratlarni tashkil etish mexanizmlari;
— baholash jarayonlarining shaffofligini ta’minlash;
— mas’ul shaxslarning vazifalari;
— mavjud muammolar va ularning yechimlari muhokama qilindi.
Natijada yakuniy nazorat jarayonlarini belgilangan tartibda, adolatli va shaffof o‘tkazish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab olindi.

An important meeting was held before the final control week.
In order to ensure the implementation of the Order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 452 dated December 2, 2024, as well as to improve the quality of education at the Tashkent Institute of Chemical Technology, prevent corruption, and ensure openness and transparency in assessing student knowledge, systematic work is being carried out.
The Working Group, formed on the basis of the Order of the Rector of the Institute No. 458 dated December 15, 2025, held a preliminary meeting on January 10, 2026, before the start of the final control week, on the topic of “Organizational measures for the organization and conduct of the final type of control at the Tashkent Institute of Chemical Technology”.
During the meeting:
— mechanisms for organizing final controls;
— ensuring transparency of assessment processes;
— the responsibilities of the responsible persons;
— existing problems and their solutions were discussed.
As a result, specific tasks were set to conduct the final control processes in a fair and transparent manner.