Xabaringiz bor, joriy yilning 30-aprel sanasida mamlakatimiz ijtimoiy-siyosiy hayotida muhim voqea boʻlib oʻtadi. “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy Qonuni umumxalq referendumida ovozga qoʻyiladi.
Shu bois, ayni paytda yurtimiz bo‘ylab soha mutaxassislari ishtirokida aholi, ayniqsa, yoshlarning yangi tahrirdagi Konstitutsiyamiz qabul qilinishida faol ishtirok etishiga bag‘ishlangan, mazkur siyosiy jarayonning mazmun-mohiyatini tushuntirishga qaratilgan turli targ‘ibot tadbirlari, uchrashuvlar o‘tkazilmoqda.
Ana shunday tadbirlardan biri Toshkent kimyo-texnologiya instituti Talabalar turar joyida“Yangi O‘zbekistonda yangi tahrirdagi Konstitutsiya” mavzusida bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Adliya vazirligi Yuristlar malakasini oshirish markazi professori Yuridik fanlari doktori Doniyor Rahimov, Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekan o'rinbosari N.Sh.Zulyarova, TTJ tarbiyachi pedagoglari, tyutorlar hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda davlatimiz va xalqimiz hayotida Konstitutsiyaviy islohotlarni umumxalq referendumi orqali amalga oshirilishi bilan bog‘liq katta siyosiy voqea bo‘lib o‘tishi, referendum jarayonlarida har bir fuqaroning shaxsan o‘zi ishtirok etishi orqali o'z siyosiy irodasini namoyon qilishi hamda referendum o‘tkazish tartiblari haqida tushuntirishlar berildi.
Tadbir davomida yangi tahrirdagi Konstitutsiya yurtimiz taraqqiyoti, xalqimiz farovonligi rivojiga xizmat qilishi, eng avvalo esa “Inson qadri uchun” gʻoyasini ustuvor yoʻnalish sifatida belgilashi qayd etildi.

"Constitution in new version in new Uzbekistan"
As you know, on April 30 of this year, an important event will take place in the social and political life of our country. The Constitutional Law of the Republic of Uzbekistan "On the Constitution of the Republic of Uzbekistan" will be put to the vote in a national referendum.
Therefore, at the moment, various propaganda events and meetings aimed at explaining the content and essence of this political process are being held across the country with the participation of experts in the field, dedicated to the active participation of the population, especially young people, in the adoption of the new version of the Constitution.
One such event was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology in the student residence on the topic of "Constitution in a new version in New Uzbekistan".
At the event, the Ministry of Justice Training Center for Lawyers Professor Doniyor Rahimov, Doctor of Legal Sciences, Deputy Dean of the Faculty of Chemical Technology of Inorganic Substances N.Sh. Zulyarova, TTJ educators, tutors and students participated.
At the event, a major political event related to the implementation of constitutional reforms through a national referendum will take place in the life of our country and people, every citizen will show his political will through his personal participation in the referendum process, and hold a referendum. procedures were explained.
During the event, it was noted that the new version of the Constitution serves the development of our country, the well-being of our people, and first of all, it defines the idea of "For human dignity" as a priority.