Bo’stonliq tumanidagi 54-son maktabida fizika fani chuqurlashtirib o’qitiladigan sinflar tashkil etilib va ular institutning “Fizika va elektrotexnika” kafedrasiga biriktirilganligi e’tiborga olinib,
- biriktirilgan maktabda o’quv jarayoni sifatini oshirish , professor-o’qituvchilar va iqtidorli talabalarni ta’lim jarayoniga jalb qilish, mahorat darslari, to’garaklar va yozgi maktablarni tashkil etish yuzasidan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqildi.
- maktabning tajribali fizika o’qituvchilari bilan birgalikda ,fizika fanini o’qitish sifatini oshirish bo’yicha takliflar ishlab chiqildi.
Ushbu bitimni amalga oshirish, uni tashkil qilish fizika fan o’qituvchisi bilan birgalikda reja asosida olib borilmoqda.

Принимая во внимание, что в школе № 54 Бостанлыгского района организованы занятия по углубленной физике и они прикреплены к кафедре «Физики и электротехники» института,
- разработан план мероприятий по повышению качества учебного процесса в присоединенной школе, привлечению к учебному процессу профессорско-преподавательского состава и талантливых студентов, организации мастер-классов, кружков и летних школ.
- совместно с опытными учителями физики школы разработаны предложения по повышению качества преподавания физики.