Bo’stonliq tumanidagi 54-son maktabida fizika fani chuqurlashtirib o’qitiladigan sinflar tashkil etilib va ular institutning “Fizika va elektrotexnika” kafedrasiga biriktirilganligi e’tiborga olinib,
- biriktirilgan maktabda o’quv jarayoni sifatini oshirish , professor-o’qituvchilar va iqtidorli talabalarni ta’lim jarayoniga jalb qilish, mahorat darslari, to’garaklar va yozgi maktablarni tashkil etish yuzasidan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqildi.
- maktabning tajribali fizika o’qituvchilari bilan birgalikda ,fizika fanini o’qitish sifatini oshirish bo’yicha takliflar ishlab chiqildi.
Ushbu bitimni amalga oshirish, uni tashkil qilish fizika fan o’qituvchisi bilan birgalikda reja asosida olib borilmoqda.

Taking into account that in school No. 54 in Bostanliq district, classes for in-depth physics are organized and they are attached to the "Physics and Electrical Engineering" department of the institute,
- a plan of measures was developed to improve the quality of the educational process in the attached school, to involve professors and talented students in the educational process, to organize master classes, clubs and summer schools.
- together with the school's experienced physics teachers, proposals were developed to improve the quality of teaching physics.
The implementation and organization of this transaction is being planned together with the physics teacher.