Toshkent kimyo-texnologiya institutiga ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul qilish tartibi
1.Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga o‘qishga kirish uchun abituriyentlar 10-iyuldan 10-avgustga qadar (shu kuni ham) O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan ishlab chiqilgan maxsus elektron https://my.edu.uz/  tizim orqali ro‘yxatdan o‘tadi.
2.Abituriyentlar ro‘yxatdan o‘tishda maxsus elektron tizimga o‘zining shaxsiy ma’lumotlarini kiritadi va quyidagi hujjatlarni yuklaydi:
- oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning nusxasi (yoki diplomdan ko‘chirma - O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarini davlat granti asosida o‘qib tugatganlar uchun);
- oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning ilova nusxasi;
Bunda, xorijiy davlatlar ta’lim muassasalarining 1992-yil 1-yanvardan keyin berilgan diplomlari belgilangan tartibda nostrifikatsiyadan o‘tkazilgan bo‘lishi lozim.
3. Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul qilish umumiy maksimal 100 ballgacha baholanadigan test sinovi shaklida, bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga mos test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasiga muvofiq (Matematika, fizika, kimyo, biologiya, ingliz tili va h.k) joriy yilning 15-avgustidan 25-avgust kuniga qadar OTMda o‘tkaziladi.
4. Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul abituriyentlar orasidan test natijalari bo‘yicha ballar ketma-ketligiga qat’iy rioya qilingan holda tasdiqlangan ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim bo‘yicha qabul parametrlar doirasida amalga oshiriladi.
5.Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul qilish natijalari joriy yilning 30-avgustiga qadar e’lon qilinadi.
6. Ikkinchi va undan keyingi ta’limda o‘qish uchun talabalikka tavsiya etilgan shaxslar oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning asl nusxasini (yoki diplomdan ko‘chirma (asl nusxasi) — O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarini davlat granti asosida o‘qib tugatganlar uchun) hamda oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning ilovasini OTMga taqdim etadi.
7.Ikkinchi va undan keyingi ta’limda o‘qish uchun talabalikka tavsiya etilgan shaxslar bilan OTM o‘rtasida shartnoma rasmiylashtiriladi.
8. Talabalarni o‘qishga qabul qilish shartnomada belgilangan to‘lov amalga oshirilgandan so‘ng, oliy ta’lim muassasasi rektorining buyrug‘i bilan rasmiylashtiriladi.
9.Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limda o‘qish o‘quv rejalaridagi fanlar farqidan qat’iy nazar, 2-kursdan boshlanadi.
ASOS: O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 24.09.2021 yildagi “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim muassasalarida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limni olish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” gi 606-son Qarori https://lex.uz/uz/docs/5657199.
2024-2025 o‘quv yili uchun Toshkent kimyo-texnologiya institutiga ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limning sirtqi ta’lim shakli bo‘yicha test o‘tkaziladigan fanlar ro‘yxati va test savollari
60411200-Menejment (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) Matematika va Ingiliz tili
60412500-Marketing (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) Matematika va Ingiliz tili
60710100-Kimyoviy texnologiya (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) Kimyo va Matematika
60711300-Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo‘yicha) Fizika va Matematika
60720100-Oziq-ovqat texnologiyasi (mahsulot turlari bo‘yicha) Kimyo va Biologiya
60720700-Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo‘yicha) Matematika va Fizika
60721100-Neft va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi Kimyo va Matematika
2024-2025 o‘quv yilidan Toshkent kimyo-texnologiya institutida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limning sirtqi ta’lim shakli bo‘yicha ta’lim olish istagini bildirgan abiturientlarga kirish test sinovlari
2024-yilning 21-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
• Manzil: Toshkent shahar, Shayxontohur tumani, Navoiy ko‘chasi, 32-uy.
• Mo‘ljal: O'zbek Milliy akademik drama teatri.
• Ro‘yxatga olishni boshlanish vaqti: soat 9-00.
• Test boshlanish vaqti: soat 10-00.
• Test o‘tkaziladigan joy: Toshkent kimyo-texnologiya instituti bosh binosi, katta kompyuter zali.
Izoh: Abiturientlar kirish test sinovlariga kechikmasdan, belgilangan vaqtda kelishlari, o'zlari bilan shaxsini tasdiqlovchi hujjatni (fuqarolik pasporti yoki ID karta) olib kelishlari shart.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limning sirtqi ta’lim shaklida o‘qish uchun tavsiya etilgan shaxslar ta’lim muassasasining qabul komissiyasiga quyidagi hujjatlarni taqdim etadilar:
• ta’lim muassasasi rektori nomiga ariza;
• oliy ma’lumot to‘g‘risida davlat namunasidagi diplom (asl nusxasi) ilovasi bilan (xorijiy davlatlar ta’lim muassasalarining 1992 yil 1 yanvardan keyin berilgan diplomlari o‘rnatilgan tartibda nostrifikatsiyadan o‘tkazilgan bo‘lishi lozim);
• o‘rta, o‘rta maxsus ma’lumot to‘g‘risida diplom (ilovasi bilan birga) yoki attestat nusxasi;
• 3,5 x 4,5 sm hajmdagi 8 dona fotosurat;
• fuqarolik pasporti yoki ID karta nusxasi 3 ta.
Izoh:  Fuqarolik pasporti yoki ID karta shaxsan ko‘rsatiladi.
2023-2024 o‘quv yilida Toshkent kimyo-texnologiya institutiga ikkinchi va undan keyingi oliy ta'limga o‘qishga kirish uchun hujjat topshirgan abituriyentlarning test sinovlari natijalari
2024/2025-o'quv yili uchun ikkinchi va undan keyingi ta'lim uchun qabul parametrlari
2024/2025-o'quv yili uchun Ikkinchi va undan keyingi ta'lim imtihon natijalari
2023-2024 o‘quv yilida Toshkent kimyo-texnologiya institutiga ikkinchi va undan keyingi oliy ta'limga o‘qishga kirish uchun hujjat topshirgan abituriyentlarning test sinovlari natijalari Ko'rish

The procedure for admission to the Tashkent Institute of chemistry and technology to the second and subsequent higher education
The procedure for admission to the second and subsequent higher education at the Tashkent Institute of Chemical Technology
1. Applicants for admission to the second and subsequent higher education from July 10 to August 10 (also on this day) must use a special electronic application developed by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan https:// registers through my.edu.uz/ system.
2. During registration, applicants enter their personal data in a special electronic system and upload the following documents:
- a copy of a document on higher education (or an extract from a diploma - for those who graduated from higher education institutions of the Republic of Uzbekistan on the basis of a state grant);
- attached copy of the document on higher education;
In this case, diplomas of educational institutions of foreign countries issued after January 1, 1992 must be nostrified according to the established procedure.
3. Admission to the second and subsequent higher education is in the form of a test with a total maximum of 100 points, in accordance with the set of subjects for which the test is given in accordance with the bachelor's education courses (Mathematics, physics, chemistry, biology, English, etc.) It will be held at OTM from August 15 to August 25.
5. Admission to the second and further higher education is carried out within the parameters of the approved second and further higher education, with strict adherence to the sequence of points according to the test results.
4. The results of admission to secondary and subsequent higher education will be announced by August 30 of this year.
5. Persons recommended as a student for study in the second and further education must submit the original copy of the document on higher education (or an extract from the diploma (original copy)) - higher education institutions of the Republic of Uzbekistan for those who graduated on the basis of a grant) and submits the appendix of the document on higher education to OTM.
6. A contract is drawn up between the persons recommended for the studentship for secondary and further education and the HEI.
7. Admission of students is formalized by the order of the rector of the higher education institution after the payment specified in the contract has been made.
8. Studying in secondary and subsequent higher education starts from the 2nd year, regardless of the difference in subjects in the curriculum.
BASE: Resolution No. 606 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 24.09.2021 "On approval of the regulation on the procedure for obtaining second and subsequent higher education in institutions of higher education of the Republic of Uzbekistan" https://lex.uz/uz/docs/5657199.
List of subjects and test questions for the 2024-2025 academic year to be tested on the correspondence form of education of the second and subsequent higher education to the Tashkent Institute of chemistry and technology
60411200-Management ( networks and fields by ) Mathematics and English language
60412500-Marketing ( networks and fields by ) Mathematics and English language
60710100-Chemical technology ( production release types by ) Chemistry and Mathematics
60711300-Metrology , standardization and product quality management ( networks by )
Physics and Mathematics
60720100-Food technology ( product types by ) Chemistry and Biology
60720700-Technological machines and equipment ( networks by ) Mathematics and Physics
60721100-Oil and oil and gas again work technology Chemistry and Mathematics
Admission tests will be held on August 21, 2024 for applicants who have expressed a desire to receive education in the correspondence form of education of the second and subsequent higher education at the Tashkent Institute of Chemical Technology from the 2023-2024 academic year.
Address : Tashkent city , Shaikhontohur district , Navoi Street , 32nd house.
Target : Uzbek  National academic drama theater .
List to receive start time : 9:00 a.m.
Test start time: 10-00 a.m.
Test place: Tashkent chemical technology the main building of the institute , large computer hall.
Note : Applicants are required to come to the entrance test at a fixed time, without delay, to bring with them an identity card (civil passport or ID card).
Persons recommended for study in the form of correspondence education of the second and subsequent higher education submit the following documents to the admission Commission of the educational institution:
- application to the rector of the educational institution;
- with the application of diploma (original) in the state sample on higher education (diplomas of educational institutions of foreign countries issued after January 1, 1992 must have been nostrified in the established order);
- a copy of a diploma (accompanied by an application) or attestat on secondary, secondary special education;
- 8 photos of 3.5 x 4.5 cm;
- 3 copies of a civil passport or ID card.
Note : A civil passport or identity card is displayed in person .
The test of applicants who submitted documents for admission to the second and subsequent higher education at the Tashkent Institute of Chemical Technology in the 2023-2024 academic year test results
Admission parameters for second and further education for the academic year 2024/2025
Second and further education exam results for the academic year 2024/2025
Document name
The test of applicants who submitted documents for admission to the second and subsequent higher education at the Tashkent Institute of Chemical Technology in the 2023-2024 academic year test results view