Inson resurslari bo‘limi
Kafedraning asosiy maqsadi institut professor-o‘qituvchilari va boshqa xodimlarining ish sifati va samaradorligini maksimal darajada ta’minlash, institut rahbariyatini samarali kadrlar siyosatini amalga oshirish, institut tarkibiy bo‘linmalarini zarur ixtisoslik va malakali xodimlar bilan ta’minlashdan iborat. tegishli malakalar.
Mirsamikova Rano Ismailjanovna | tkti.uz
• Mirsamikova Rano Ismailjanovna
• irrb@tkti.uz
• +998 71 244-79-31
1. institut rektori va maʼmuriyatining xodimlar masalalarini hal qilish bo‘yicha faoliyatini taʼminlash;
2. rektor (prorektorlar) ko‘rib chiqishi uchun xodimlar bilan ishlash va mehnat munosabatlari bilan bog‘liq bo‘lgan, tashkiliy va xodimlar masalalari bo‘yicha hujjatlar loyihalarini tayyorlash;
3. institut tegishli tarkibiy bo‘linmalarining rahbarlari bilan birgalikda xodimlarni tanlash, o‘rganish va joylash;
4. xodimlarni ishga qabul qilish, boshqa ishga o‘tkazish, xizmat joyini o‘zgartirish, taʼtil, mavjud mehnat sharoitlari o‘zgarishi, rag‘batlantirish, intizomiy choralar ko‘rish, ishdan chetlatish va ishdan bo‘shatish, shuningdek, zarur hollarda lavozimni tasdiqlashni belgilangan tartibda hujjatlar bilan rasmiylashtirish;
5. ishga kirayotganlardan tilxat olgan holda institut Ustavi, jamoa shartnomasi va Ichki mehnat tartibi qoidalari bilan tanishtirish, ularga ishga qabul qilish tartibini tushuntirib berish;
6. shaxsiy ishlar, mehnat daftarchalari, shaxsiy kartochkalar, shaxsiy va statistika hisobi yuritish;
7. xodimlarni ishga qabul qilish va ishdan bo‘shatish jurnallarini yuritish;
8. tegishli hujjatlarga ishga qabul qilish, xizmat joyini o‘zgartirish, mehnat sharoitlari o‘zgarishi, rag‘batlantirish, ishdan bo‘shatish, taʼtil berish va ish staji haqidagi maʼlumotlarni o‘z vaqtida kiritish;
9. bo‘sh lavozimlarni egallash haqida tanlov eʼlonlarini rasmiylashtirish va lavozimga tayinlash jadvallarini tuzish;
10. berilgan ilmiy daraja va ilmiy unvonlarga muvofiq lavozim maoshlarini belgilash haqida buyruq loyihalarini tayyorlash;
11. institut xodimlarini lavozimga tayinlash, xizmat joyini o‘zgartirish, mehnat sharoitlarining sezilarli o‘zgarishini, intizomiy choralar ko‘rilishi haqidagi buyruqlari bilan tanishtirish;
12. xodimlar ishdan bo‘shagan kuni ularga buyruqdan ko‘chirma bilan mehnat daftarchalarini topshirish;
13. mehnatga layoqatsizlik varaqalarini rasmiylashtirish, yoshga doir, nogironlik bo‘yicha, boquvchisini yo‘qotganlik bo‘yicha pensiya rasmiylashtirish uchun hujjatlar tayyorlash va "Davlat pensiya taʼminoti to‘g‘risida"gi qonunga muvofiq ularni ijtimoiy taʼminot organlariga taqdim etish;
14. taʼtil jadvallari loyihalari asosida har yil belgilangan muddatlarda taʼtilning umumiy jadvallar loyihalarini tuzish;
15. belgilangan shaklda hisobotlarni o‘z vaqtida tayyorlash va taqdim etish, mehnat daftarchalari va ularga ilovalar blankalariga buyurtmalarni rasmiylashtirish, ko‘rsatilgan hujjatlarni saqlash, mehnat daftarchalari va ularga ilovalar blankalarini hisobga olish kirim-chiqim kitobini yuritish, ularni sarflash haqida belgilangan muddatda hisobot taqdim etish;
16. biriktib qo‘yilgan bo‘linmalar rahbarlariga mehnat intizomini qo‘llab-quvvatlash va mustahkamlashda yordam ko‘rsatish;
17. rag‘batlantirish va intizomiy choralar ko‘rish haqida buyruqlar loyihalarini tayyorlash;
18. davlat boshqaruvi organlari, tashkilot, korxona va muassasalarning xodimlar bo‘limi vakolatlari doirasidagi so‘rovlariga javob tayyorlash;

Human resources department
The main goal of the department is to ensure maximum quality and efficiency of the teaching staff and other employees of the institute, implement an effective personnel policy for the institute’s management, and provide the structural units of the institute with employees who have the required specialization and suitable qualifications.
Mirsamikova Rano Ismailjanovna | tkti.uz
• Mirsamikova Rano Ismailjanovna
• irrb@tkti.uz
• +998 71 244-79-31
1. to ensure the activity of the rector and the administration of the institute in solving personnel issues;
2. preparation of draft documents on organizational and personnel issues related to working
3. with employees and labor relations for consideration by the rector (vice-rectors);
4. selection, study and placement of employees together with the heads of relevant structural divisions of the institute;
5. hiring employees, transferring them to another job, changing the place of work, vacation, changing existing working conditions, promotion, taking disciplinary measures, dismissal and dismissal, as well as, in necessary cases, formalizing the confirmation of the position with documents in the prescribed manner;
6. to introduce the charter of the institute, the collective agreement and the rules of the internal labor procedure, to explain to them the procedure of hiring;
7. personal affairs, work books, personal cards, personal and statistical accounting;
8. keeping employee recruitment and dismissal logs;
9. Timely inclusion of information about recruitment, change of place of employment, change of working conditions, promotion, dismissal, leave and length of service in relevant documents;
10. formalization of competition announcements for vacant positions and drawing up appointment schedules;
11. preparation of draft orders on setting salaries of positions in accordance with the given academic degrees and academic titles;
12. to inform the employees of the institute about the appointment, change of place of work, significant changes in working conditions, disciplinary measures;
13. hand over work books with an extract from the order to employees on the day they leave work;
14. preparing documents for registration of incapacity for work forms, age, disability, survivor's pension and submitting them to social welfare authorities in accordance with the law "On State Pension Provision";
15. on the basis of the draft vacation schedules, drawing up general vacation schedule projects in the specified periods every year;
16. timely preparation and submission of reports in the prescribed form, formalization of orders for work notebooks and forms of applications to them, storage of the specified documents, accounting of work books and forms of applications to them;
17. to support and strengthen the labor discipline to the heads of the attached departments;
18. preparation of draft orders on incentives and disciplinary measures;
19. preparation of answers to the requests of state administration bodies, organizations, enterprises and institutions within the scope of the authority of the personnel department;